Ako na vysoké úroky na hypotékach

Ako na vysoké úroky na hypotékach

Dnešný článok o financiách je určený pre vás, ktorým končí fixácia úrokov na hypotéke v tomto roku alebo plánujete kúpiť nehnuteľnosť.

Všetci, ktorých sa toto týka máte možnosť vybaviť si hypotéku už teraz so súčasnými úrokmi.

Prečo by ste tak mali urobiť?

Úroky, ktoré sú dnes, sú pravdepodobne nižšie, ako budú počas roka.

Úroky na úveroch sa odvíjajú od úrokov Európskej centrálnej banky a tá ich zvyšuje a avizuje, že ešte zvyšovať bude.

Preto neváhajte a vybavte si peniaze už teraz, pretože je veľmi pravdepodobné, že zvyšovanie úrokov sa dotkne aj hypoték. To v konečnom dôsledku môže na vašej splátke znamenať aj 50 € navyše.

Ak si chcete kúpiť nehnuteľnosť, je možnosť vybaviť si tzv. hypotéku na nešpecifikovanú nehnuteľnosť, to znamená, že budete mať schválený dnešný nižší úrok a potom budete mať 6 až 12 mesiacov, aby ste si našli byt alebo domček.

Tí ktorí máte výročie fixácie to znamená, že vám končí súčasný úrok, môžete si dať v banke, ktorá má dobré úroky, schváliť refinančnú hypotéku už teraz. Táto sa vyplatí až v tom čase, keď budete mať výročie fixácie. Tým si zabezpečíte nižší úrok a splátku a zároveň nebudete platiťpoplatok za predčasné splatenie.

Ak potrebujete poradiť, rada vám pomôžem.

Kontaktujte ma cez sociálne siete alebo si objednajte zadarmo konzultáciu na mojej webovej stránke www.lenkadikaczova.sk.

Ing. Lenka Dikaczová
Autor: Ing. Lenka Dikaczová

Ako finančný sprostredkovateľ svojim klientom pomáham znižovať a optimalizovať výdavky na hypotékach, poisteniach, investíciách a súčasne zvyšovať zhodnotenie úspor.

Potrebujete poradiť?
Vyplňte formulár, rada Vám pomôžem.

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie